FIFA 2018

LOHKOT (2 parasta jatkoon)

A

Egypti (EGY)
Saudi-Arabia (KSA)
Uruguay (URU)
Venäjä (RUS)

B

Espanja (ESP)
Iran (IRN)
Marokko (MAR)
Portugali (POR)

C

Australia (AUS)
Peru (PER)
Ranska (FRA)
Tanska (DEN)

D

Argentiina (ARG)
Islanti (ISL)
Kroatia (CRO)
Nigeria (NGA)

E

Brasilia (BRA)
Costa Rica (CRC)
Serbia (SRB)
Sveitsi (SUI)

F

Etelä-Korea (KOR)
Meksiko (MEX)
Ruotsi (SWE)
Saksa (GER)

G

Belgia (BEL)
Englanti (ENG)
Panama (PAN)
Tunisia (TUN)

H

Japani (JPN)
Kolumbia (COL)
Puola (POL)
Senegal (SEN)

JATKO-OTTELUT

Neljännesvälierä

Ottelu 49 1A-2B
Ottelu 50 1C-2D
Ottelu 51 1B-2A
Ottelu 52 1D-2C
Ottelu 53 1E-2F
Ottelu 54 1G-2H
Ottelu 55 1F-2E
Ottelu 56 1H-2G

Puolivälierä

Ottelu 57 1A/2B-1C/2D
Ottelu 58 1E/2F-1G/2H
Ottelu 59 1B/2A-1D/2C
Ottelu 60 1F/2E-1H/2G

Välierä

Voittajat otteluista 57 ja 58
Voittajat otteluista 59 ja 60

Mitalipelit

Pronssiottelu
Semifinaalien häviäjät
Finaali
Semifinaalien voittajat

TUOMARIT

Kuka seuraavista toimii päätuomarina loppuottelussa?
Soiko stadionilla Italian Rocchi, vai kirmaako kentälle Irmatov?
Lahoziko Espanjan ehdokas ennen aikojaan?
Onko Brasilian Sandro rikki? Vetikö Ranskan Clément sitä turpiin?
Hauataanko Tahitin Norbert arkistoihin jo ennen loppuottelua?
Valitse oma suosikkisi!

AASIA

Fahad Al-Mirdasi (KSA)
Alireza Faghani (IRN)
Ravshan Irmatov (UZB)
Mohammed Abdulla Hassan Mohamed (UAE)
Ruyji Sato (JPN)
Nawaf Shukralla (BHR)

AFRIKKA

Mehdi Abid Charef (ALG)
Maland Diedhiou (SEN)
Bakary Gassama (GAM)
Gehad Grisha (EGY)
Janny Sikazwe (ZAM)
Bamlak Tessema Weyesa (ETH)

POHJOIS- ja KESKI-AMERIKKA

Joel Aguilar (SLV)
Mark Geiger (USA)
Jair Marrufo (USA)
Ricardo Montero (CRC)
John Pitti (PAN)
César Arturo Ramos (MEX)

ETELÄ-AMERIKKA

Julio Bascuñán (CHI)
Enrique Cáseres (PAR)
Andrés Cunha (URU)
Néstor Pitana (ARG)
Sandro Ricci (BRA)
Wilmar Roldán (COL)

OSEANIA

Matthew Conger (NZL)
Norbert Hauata (TAH)

EUROOPPA

Felix Brych (GER)
Cüneyt Çakir (TUR)
Sergei Karasev (RUS)
Björn Kuipers (NED)
Szymon Marziniak (POL)
Antonio Mateu Lahoz (ESP)
Milorad Mažić (SRB)
Gianluca Rocchi (ITA)
Damir Skomina (SVN)
Clément Turpin (FRA)